2D2B Baby Organik Bambu Kumaş 2 Li Kısa Kollu Tshirt
2D2B Baby Organik Bambu Kumaş 2 Li Kısa Kollu Tshirt
2D2B Baby Organik Bambu Kumaş 2 Li Kısa Kollu Tshirt
2D2B Baby Organik Bambu Kumaş 2 Li Kısa Kollu Tshirt
2D2B Baby Organik Bambu Kumaş 2 Li Kısa Kollu Tshirt
2d2b

2D2B Baby Organik Bambu Kumaş 2 Li Kısa Kollu Tshirt

2D2BCSYB9023
599,90 TL
Beden:
12-18 Ay
18-24 Ay
3-6 Ay
6-9 Ay
9-12 Ay
Renk:
MAVİ-GRİ
Organik %100 pamuklu GOTS (Global Organik Tekstil Standardı) sertifikalı olan kıyafetlerimiz bebeğinizin sağlığına zararlı kimyasal maddeler barındırmaz. Bebeğinizin hassas ve narin tenine özel olarak üretilen bu giysi 1. kalite %100 pamuk ipliğinden dokunmuştur. Üründe kullanılan baskılar kanserojen ve alerjen madde içermez, tene temas etse dahi bebeğinizin cildine zarar vermez. Yün ve pamuktan oluşan bu giysi vücut ısısını ayarlamada bebeğinize yardımcı olur, terletmez ve bebeğinizin cildinin nefes almasını sağlar. Kullanılan tüm yardımcı aksesuarlar (çıtçıt vb.) bebeklerin hassas ciltlerinde alerji, kaşıntı ve tahrişe neden olmaz. Ebeveynlerin içi rahat bir şekilde kullanması için üretilen bu ürünler yumuşak yapısı sayesinde bebeğinize konfor sunar. Yıkama Talimatları: -Bebek giysisi deterjanı kullanınız. -Ağartıcı kullanmayınız. -Giysileri ters çevirip yıkayınız. -30 Derecede yıkayınız. -Yıkadıktan sonra bekletmeden asınız.

NEDEN ORGANİK PAMUK KULLANMALIYIZ ?

Dünyaya , bebeğinize ve kendinize bir iyilik yapın. Organik pamuk ile üretilmiş ürünler kullanın. ​

Organik pamuk; genetiği değiştirilmemiş bitkilerden böcek ilacı, kimyasal gübre toksit maddeler kullanılmadan üretilen pamuktur.

Bu yöntem modern diye bilinen yeni pamuk üretiminden daha maliyetlidir. Organik tarım çevreyi ve insan sağlığını tehdit etmediği gibi hem şimdi hem de gelecek nesillerin de sağlığı için makul bir üretim şeklidir.

Dünyada yapılan tarım ürünlerinin sadece %3 ü pamuktur.

Organik tarım ürünleri, uzun vadede astım ve kanser gibi rahatsızlıklara neden olan ve toprağı, havayı, suyu ve besinlerimizi kirleten böcek ilacı kalıntılarına maruz kalmamıza engel olarak bizi ve dünyamızı korur.

Artık biliyoruz ki sadece toprağa zarar vermeyen organik tarım yöntemiyle sürdürülebilir tarım mümkündür.

Organik tarım; insana ve çevreye duyarlı bir üretim sistemi olması nedeni ile ülkemizde ve dünyada gittikçe önemini arttırmaktadır.

Sürdürülebilir organik tarım ve organik ürünler dünyamız için , çocuklarımız ve bizim için uzun vadede sağlıklı bir yaşam vaad eder.

ORGANİK PAMUKTAN KUMAŞ

Organik pamuk; kumaş olmak için önce iplik olma, boyanma ve örülme aşamalarından geçer. Kumaş bu aşamalardan geçerken organik olmayan diğer kumaşlardan, sentetik elyaflar dan ve boyanma sırasında da boya sabitleyici ve insan sağlığına zararlı kimyasallardan uzak tutulur. Tüm bu işlemlerin prosedürlere uygun olduğu uluslararası sertifikasyon kuruluşları tarafından onaylanır.

Organik tekstil ürünlerinin ağartmasında doğal peroksit, renklendirilmesinde ağır metal ve sülfür içermeyen boyalar kullanılır. Doğal pigment içeren baskı teknikleri uygulanır.

Organik pamuktan tekstil üretimi, konvansiyonel yöntemlere göre %98 daha az su kirliliğine, %94 daha az sera gazı emisyonuna neden olur. Daha fazla enerji ve su tasarrufu sağlar.

Satışını yaptığımız ürünlerin tamamı %100 organik pamuk olup, Türkiye’nin batısında Ege bölgesinin pamuğundan üretilir. Sağlam ve dayanıklıdır. Organik pamuktan üretilen giysiler nefes alır. Organik pamuk sağlıklıdır.

 

05-1.png

MODAL KUMAŞ

Kayın ağacından üretimi ile beraber modal kumaş özellikle selülozik bir yapıya sahiptir. 1950'li yıllarda keşfedilmiş olan ve günümüze kadar ulaşmış bu özel kumaş türü, uzun yıllar değerlendirebilecek kaliteli ve esnek bir yapı da sunuyor.

Modal kumaş , kayın ağacından oluşturulan selülozun döndürülmesiyle elde edilir. Modal, bir çeşit suni ipek olan yarı sentetik bir selülöz lifidir. Bu nedenle modal kumaş çok yumuşaktır. Modal kumaşın en büyük özellikleri ; yumuşak ve pürüzsüz olmasıdır. Modal lifleri pamuk liflerinden daha yüksek su tutma kapasitesine sahiptir.

Modal kumaş yıpranmaya karşı çok dayanıklıdır. Nem transfer özelliği yüksek olması sebebiyle vücudu terletmez. Özellikle sıcak ve çok sıcak hava koşullarında terletmemesi sebebiyle bebeğinize rahat bir konfor sağlayacaktır. Modal bebeğinizin cildini kuru tutar ve cildin nefes almasını kolaylaştırır.  Modal kumaş özellikle iç giyim modellerinde bebekler ve çocuklar için çok idealdir.

Kayın ağacından oluşan yapay lif modal, pamuklu kumaşlara göre daha az çekme yapar. Diğer kumaşlara göre daha az rengini kaybeder.

Modal kumaş ile üretilen ürünler kullanımı rahat ve bebeğinizin tenine oldukça yumuşak hissi verir. Ayrıca defalarca yıkandıktan sonra bile ilk gün ki özelliğini korumaktadır.

 

 

KARGO ÜCRETSİZ!

Hangi Kargo?

Ürünlerimiz ARAS KARGO ile gönderilmektedir.

Teslimat Süresi

Sipariş vereceğiniz ürünler hafta içi iş günlerinde 1 ile 5 gün arasında kargoya verilmektedir. Siparişiniz kargoya verilmesinin ardından 2 ile 5 iş günü içerisinde kargo şirketi tarafından size ulaştırılır ve teslim edilir.